Pozycjonowanie Poznań

Szukasz skutecznego sposobu na pozycjonowanie swojej strony www w wyszukiwarkach, skupiając się na klientach z Poznania i okolic?

Może chcesz zacząć od pozycjonowania w Poznaniu, rozszerzając promocję swojego biznesu na terenie całego kraju?

Bez względu na wymagania, zaufaj mojemu ponad 6-letniemu doświadczeniu w pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych, a doprowadzę klientów do Twojej firmy.

Współpracując ze mną wiesz dokładnie, na co są przeznaczane Twoje pieniądze, ile czasu pracuję nad promocją Twojej witryny i ile pieniędzy na pozycjonowanie zostało wydane!

Sprawdź już teraz ofertę pozycjonowania modułowego w Poznaniu bez umowy terminowej.

Na skróty:

Zanim rozpoczniemy współpracę przy pozycjonowaniu:

Jak wygląda rozpoczęcie współpracy przy pozycjonowaniu bez umowy na terenie Poznania?

O usłudze modułowego pozycjonowania w Poznaniu

Chcesz porozmawiać o usłudze?

Grafika ilustrująca pozycjonowanie bez umowy na terenie Poznania

Dlaczego warto wybrać lokalne pozycjonowanie modułowe bez umowy?

SEO w chmurze bez limitu fraz kluczowych ikona

Efektywność SEO potwierdzona wynikami

Efektywny wzrost ilości fraz kluczowych strony w wyszukiwarkach i pozyskanie nowych, wartościowych klientów.

Ikona pozycjonowania bez umowy

Brak długoterminowych zobowiązań

Nie zobowiązujesz się do współpracy w określonym terminie czasowym.
Współpracujesz tak długo, jak Ci to odpowiada. Możesz zrezygnować z usługi w dowolnym momencie. Rozliczam się na podstawie Faktur VAT i szczegółowych raportów.

Symbol przeznaczania środków na pozycjonowanie

Pełna transparentność

Dokładnie wiesz, na co przeznaczane są Twoje pieniądze. Otrzymujesz szczegółowe raporty z wykonanych działań, aktualizowane na bieżąco.

Symbol rozdysponowania środków pieniężnych na pozycjonowanie

Indywidualne podejście

Dostosuję strategię pozycjonowania do Twoich potrzeb i celów biznesowych.

Od czego zacznę pozycjonowanie w Poznaniu?

Bezpłatnie wykonam wstępną analizę Twoich potrzeb i konkurencji, która składa się na:

Bezpłatnie wykonam wstępną analizę Twojej konkurencji i potrzeb, która składa się na:

 • Przedstawienie potencjału Twojej strony w wyszukiwarkach, czyli ile osób dzięki SEO może odwiedzić Twoją stronę internetową.
 • Poznasz wymagane wydatki na pozycjonowanie lokalne Twojego biznesu i wysokość miesięcznej faktury.
 • Dowiesz się, jaki szacowany czas będzie potrzebny na wyprzedzenie konkurentów, czy będzie to 6 miesięcy, 12, a może 24 miesiące i czy można ten okres skrócić.
Zrzut ekranu z wyszukiwarki Google na frazę usługi Poznań
Przykładowe wyniki dla frazy "usługi Poznań" w wyszukiwarce Google
Ekspert ds. pozycjonowania Paweł Jagat
Właściciel marki WEBPRAKTYK i ekspert SEO Paweł Jagat

Jeśli zdecydujesz się na współpracę przy pozycjonowaniu lokalnym dla klientów z Poznania i okolic:

 • Przygotuję indywidualną strategię SEO, która pozwoli Tobie równocześnie na nadzorowanie całego procesu i zrozumienie, w jakim kierunku zmierzamy i jakie cele zakładamy na dany okres współpracy.
 • Bezpłatnie wykonam kompleksowy audyt SEO Twojej strony www, który ma za zadanie zbudować podstawę do wszystkich działań pozycjonujących, które pozwolą pozyskać oczekiwany ruch na stronie.
 • Następnym krokiem będzie optymalizacja strony, czyli wprowadzenie wszystkich wymaganych technicznych zmian z audytu, jak i kolejnych zgodnych ze strategią pozycjonowania.
 • Od tej pory prowadzę regularne pozycjonowanie strony internetowej zawierające regularne analizy, optymalizacje, pracę nad SEO, pozyskiwanie linków i wszelkie prace nad treścią.
 • Pomogę również w innych aspektach Twojej działalności, jak m.in. pomoc w doprowadzeniu Twoich klientów do zakupu, poprawy błędów na stronie, które mogą utrudniać przejście przez nich lejka sprzedażowego.

Marketing w wyszukiwarkach - pozycjonowanie stron www Poznań

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie polega tylko i wyłącznie na przeprowadzaniu działań mających na celu wypromowanie Cię w wyszukiwarce Google i pozyskiwaniu ruchu.

Sam ruch nie zapewnia sprzedaży, dlatego proces pozycjonowania oferowany przeze mnie koncentruje się szczególnie na:

 • frazach kluczowych, które wpisują Twoi potencjalni klienci z intencją zakupową,
 • rozwoju serwisu nie tylko pod kątem widoczności, ale optymalizacji zakupowej, czyli pomocy w przedstawieniu oferty Twoich produktów lub usług w taki sposób, żeby zmaksymalizować efekty pozycjonowania, jak i przy okazji innych kanałów marketingowych np. reklam płatnych, Same pozycjonowanie lokalne strony bez dopiętych pozostałych aspektów mogą nie dać oczekiwanych wzrostów sprzedaży, lub te efekty mogą być niższe, niż możliwe do osiągnięcia,
 • pomocy w budowie zaufania do Twojej firmy jak i oferowanych przez nią usług / produktów,
 • poprawy użyteczności strony www, które są ważnymi aspektami zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek internetowych.

To wszystko składa się na to, że usługa pozycjonowania oferowana przeze mnie ma za zadanie jak najszybciej doprowadzić Twoją działalność do osiągnięcia zamierzonych efektów SEO.

Obszar miasta Poznań na mapie Google

Pozycjonowanie lokalne w Poznaniu z punktu widzenia właściciela firmy

Dla firmy korzystającej z usługi SEO często najważniejszymi celami są:

 • Pozyskanie ruchu na stronie
 • Wybrane słowa kluczowe na wysokich pozycjach
 • Wysokie pozycje w wyszukiwarkach
 • Zwiększenie sprzedaży
 • Budowanie lub tworzenie większej świadomości marki

Osiągnięcie wszystkich zamierzonych celów nie da samo profesjonalne pozycjonowanie, a wybór odpowiedniej osoby, która patrzy szerzej na usługę i pomoże w większym zakresie dzięki swojej wiedzy, którą posiada specjalista SEO.

Symbol kosztów pozycjonowania

Freelancer kontra Agencja SEO - Poznań

Praca w Agencji SEO nauczyła mnie, że ograniczeniem w skuteczności pozycjonowania i kreatywności zawsze będą ściśle określone procedury, czy wymogi dotyczące kosztów i rentowności umów na pozycjonowanie.

Wybierające pozycjonowanie oferowane przez agencję, najczęściej właściciel firmy nie dowie się ile z płaconych pieniędzy jest bezpośrednio przeznaczane na pracę specjalisty, co powoduje to różnego rodzaju komplikacje.

Między innymi może okazać się, że klient agencji nie otrzymuje takiej samej jakości i ilości pracy w każdym miesiącu, czy środki przeznaczone na pozycjonowanie zależą od księgowości, a nie od przeznaczonej ilości pieniędzy na pozycjonowanie.

Symbol omówienia jakieś kwestii zdjęcie stock

Na jakie słowa kluczowe? SEO w Poznaniu

Pozycjonowanie na Poznań ogranicza się tylko do fraz, które potencjalni klienci w Poznaniu lub okolicach (a nawet na terenie całego kraju) mogą wpisywać poszukując Twoich usług lub produktów.
Wpisywane frazy na terenie danego obszaru nie muszą zawierać nazwy miejscowości, żeby strona obsługująca poszukiwaną lokalizację była widoczna.

Prace pod kątem SEO dla Twojej firmy nie będą oparte o konkretną listę fraz kluczowych, co nie zmienia tego, że na Twoje życzenie mogę położyć większy nacisk na wybrane słowa kluczowe.

Biorąc pod uwagę to, że najczęściej najlepsze efekty działań osiąga się poprzez pozycjonowanie szerokie, czyli z dużą pulą fraz, takie podejście jest najrozsądniejsze.

Ilość fraz i osiągany ruch będzie zależny w szczególności od branży i ilości zapytań. Ruch na stronie w skali roku jest zawsze zależny od sezonowości konkretnego rodzaju działalności.

Zrzut z narzędzia ahrefs - proponowane frazy z Poznań
Zrzut z narzędzia ahrefs - proponowane frazy dla miasta Poznań

Ile kosztuje pozycjonowanie w Poznaniu?

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje pozycjonowanie stron, agencja SEO najczęściej zada pytanie:

 • "Ile możesz wydać na pozycjonowanie?"

Nie jest to pytanie do końca dobre, ani najgorsze.

Wyceniając pozycjonowanie, czy to na rynku lokalnym w mieście Poznań, czy na terenie całej Polski, pieniądze jakie można przeznaczyć na pozycjonowanie witryny mają duży wpływ na tempo osiągania zamierzonych efektów.

Odpowiadając na pytanie: ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie lokalne na terenie Poznania, jedyną odpowiedzią będzie: to zależy.

Jedynie można podać minimalną kwotę, przy której pozycjonowanie najprawdopodobniej nie będzie przekładało się na efekty, jeśli chcesz wydać na SEO lokalne mniej niż 1000 zł netto miesięcznie, trafisz na agencje SEO, które skrzętnie to wykorzystują, nie zastanawiając się, czy Tobie się to opłaci.

Zawsze istnieje jakiś splot przypadkowych okoliczności, że takie SEO będzie się tobie opłacało, gdy mieszkasz w bardzo małym mieście i konkurencja nie pozycjonuje swojej strony w żaden sposób.

Jednak 1000 zł netto to najczęściej minimum wydatków, jakie musisz ponieść na pozycjonowanie lokalne na terenie miasta Poznań.

Zrzut ekranu z pierwszego widoku wyszukiwarki Google
Zrzut ekranu z pierwszego widoku wyszukiwarki Google

Co wpływa na koszt pozycjonowania lokalnego?

Lokalne pozycjonowanie stron z reguły bywa tańsze niż pozycjonowanie ogólnopolskie wykluczając nisze, które często są nieopłacalne w pozycjonowaniu.

Jednak istnieją inne miasta i branże, dla których koszt SEO będzie wyższy lub równy pozycjonowaniu ogólnopolskiemu, np. w sektorze finansowym, czy zdrowotnym, jak i w największych miastach typu Warszawa.

Dlatego można wymienić kilka punktów, co wpływa na koszty efektywnego pozycjonowania w Poznaniu i innych miejscowościach:

 • Siła konkurencji - na jakim poziomie jest ich obecne pozycjonowanie i w jakiej częstotliwości nad nim pracują oraz jakie koszty na to przeznaczają
 • Branża - najczęściej jest powiązana z siłą konkurencji, chociaż nie musi być to regułą.
 • Wielkość miasta (lub obszaru działalności) - łączy się to najczęściej z branżą i siłą konkurencji, jak i zapotrzebowaniem na dany rodzaj produktów i usług. Im większy obszar działalności, tym więcej pracy i środków może wymagać pozycjonowanie.
Portfel wiszący nad dłonią na tle symboli marketingu internetowego

Pozycjonowanie - minimalny koszt SEO - Poznań

ParametrModułowe SEO*Koszt modułu*
Linki200 zł200 zł
Treści250 zł250 zł
Czas i koszt pracy500 zł
4 godziny pracy
125 zł netto / godz. pracy
250 zł
Wydatki na SEO1000 zł

*Podane kwoty są kwotami netto, nie zawierają podatku VAT 23%.
Przykładowe wyliczenie kosztów nie jest jednoznaczne z wymaganym budżetem i / lub jego podziałem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje pozycjonowanie Twojej witryny i jakie potencjalne korzyści możesz uzyskać z jej pozycjonowania, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Zobrazowanie pozycjonowania modułowego

Porozmawiajmy o Twoim biznesie

Umów się na bezpłatną konsultację SEO

Pozostaw informacje kontaktowe.
Skontaktuję się z Tobą w celu omówienia Twoich potrzeb.
Możemy również umówić się na rozmowę przy kawie w Poznaniu.


  Ekspert SEO Paweł Jagat

  Paweł Jagat
  SEO Expert
  Ekspert ds. pozycjonowania

  ^